Kui me mõistame iseennast, siis mõistame ka Universumit ja eraldatus kaob.
Pamela Matthew art

Jätkame 22 arkaani tutvustust 4. arkaaniga. See arkaan puudutab kõiki kelle sünnipäev on kas 4 kuupäeval või aprillis.

Neljas energia esineb maatriksis väga tihti. See on võimuenergia. Materiaalsete väärtuste suurendamise energia. Suur arkaan Imperaator. See on meesenergia, sellepärast läbib iga inimene elu jooksul õppetunde, mis on seotud selle energiaga ja mis vastutab ka meie sisemise mehe/isa eest.

Inimesed kelle maatriksis on neljas energia, neile on antud elus erilised ülesanded. Nii naistel kui meestel väljendub energia erinevalt. Alustame meeste kirjeldusest.

Neljanda energia mehed plussis on alati liidrid, suure tahtejõuga ning karismaatilised. Inimesi tõmbab nende poole ja nad on võimelised ka inimesi juhtima. Nad on suurepärased organisaatorid ja majandajad. Väga edukad ärimehed ja poliitikud. Terava mõistusega, ilma emotsioonideta. Sõna jõud iseloomustab seda energiat väga hästi. Plussis on selle energia mehed väga head isad ja mehed ning nendega on väga turvaline. Tihtipeale on need tõelise mehe kujud, mis on paljude naiste unistus. Kuid päriselus ei ole kõik nii suurepärane. See nõuab kõrgeid vaimseid omadusi ja sisemist jõudu.

Neljanda energia mehed hoolitsevad materiaalselt oma pere eest ja peavad kindlustamist ja kaitset enda peamiseks ülesandeks. Need mehed on vähe emotsionaalsed, ei ole sõnakuulelikud ja kindlasti ei ole ta ööpäevaringselt naise kõrval. Peaaegu kogu oma aja veedab ta tööl, kuid pere saab kõige parema ja naine kalleid kingitusi. Mitte iga naine ei suuda välja kannatada neljanda energia meeste jõudu.

Tihtipeale on edukatel neljanda energia meestel mitu naist, lapsi ja armukesi. Kuid täpselt sinnamaani kuni nad kohtavad “oma” naist. Sellised mehed läbivad alati ülesandeid, mis on seotud isaga, tõestades oma jõudu ja suurepärasust. See aga ei tähenda, et isad ja pojad omavahel võistleks, kuid konflikte jätkub. Selliste poegade jaoks on tähtis, et isa oleks tõeline autoriteet. Sellisel juhul teadmised ja karistused võetakse vastu kui õiglane ja hädavajalik. Terve elu tõestavad need pojad isadele, et nad on paremad kui tema ja et neil on jõudu mitte ainult oma sugupuud jätkata, vaid teha seda ka tugevamaks.  Elutargad isad oskavad õigeaegselt oma poegadele järgi anda andes sellisel kujul jõu kogu suguvõsale.

Pamela Matthew art

Neljanda energia naised on head abikaasad ja emad. Tema majas on alati koht iga pereliikme jaoks. Igaüks saab soojust ja toetust. Neljanda energia vanemad püüavad alati kindlustada lastele turvalist tulevikku. Neil on vajalikud sidemed ja ostavad kortereid.

Neljanda energia plussid-naine näeb alati hea välja, saavutab oma tahtmise pehmelt kuid kindlalt. Audrey Hepburn on neljanda energia näide. Paljud maailmatasemel naised omavad neljandat energiat sünnipäevas nt Angelina Jolie, Uma Thurman. Kõige tähtsam on neljanda energia kandjatele tunda seda, et ta toob kasu lähedastele, näidake seda tihedamini välja, kuid ausalt.

Milles seisnevad naiste neljanda energia miinused? Kōigepealt hüperkontrollis – neljanda energia partnerid võivad tunda enda kuldpuuris. Lisaks võivad sellised inimesed väljendada tundetust ja julmust, karistades igal võimalikul hetkel. Võivad mitte nõustuda teiste seisukohtadega, on konservatiivsed, autoritaarsed. Teiselt poolt energia miinus võib väljenduda ka oma kohustuste ülekandmises teistele inimestele nagu arengust keeldumine ja selline seisak “soos” elamine. See energia puudutab kõiki, kes on sündinud 4, 13, 22, 31.