Kui me mõistame iseennast, siis mõistame ka Universumit ja eraldatus kaob.

“8. veebruar 2024, seda peetakse Mayade kalendri järgi Surma päevaks, algatab uue maiade nädala, “Trecena”, mis kestab kuni 20. veebruarini. See on Transformatsiooni Trecena, Cimi või Kame K’iche’ maiade kultuuris.

Lääne ühiskonnas peetakse surma suureks tabuks, kuid Mayade jaoks on surm elu loomulik osa ning nad usuvad reinkarnatsiooni. Cimi sümboliseerib surma, taassündi ja transformatsiooni ning on seotud esivanematega, omades palju naiselikku energiat, mis aitab lahendada abieluprobleeme. Cimi päevadel palvetatakse pikaealisuse, surma edasilükkamise ning lahkujate rahu ja puhkuse eest. See on eriline päev suhtlemiseks esivanemate ja kõrgemate olenditega.

Selle „trecena“ ajal avanege muutustele ja transformatsioonile, vabastades end hirmudest ja ebakindlusest. Cimi energia on võimas, tuues inimeste ellu erinevaid energiad, sõltuvalt nende individuaalsest teekonnast ja mõtteviisist. Oluline on jääda avatuks ja vabaks, mitte lämmatada oma elu murede või hirmudega. Omaks võtta elumuutused, olgu need siis elustiili, töö, suhete muutused või uude kohta kolimine. Jätke minevikule tänulik hüvastijätt ja suhtuge tulevikku lapsemeelse põnevusega.”

Tekst Birgitte Rasine’ilt, raamatu “The Serpent and the Jaguar” autor – The Mayan Calendar Portal. Soovin teile õnnelikku Transformatsiooni Trecenat,

Kokkuvõtlikult tõlgitud Fatih Keçelioğlu, MyMayanSign.com asutaja tekstist – Ene