Kui me mõistame iseennast, siis mõistame ka Universumit ja eraldatus kaob.

Kõikjal räägitakse täna koronaviirusest(COVID-19). Mõtlesin, et ei tahaks seda teemat üldse puudutada, kuid kuna see puudutab meid kõiki üsna lähedalt, siis tahaksin jagada omi mõtteid, mis sellega seoses tekivad.

See, mida me ümberringi näeme on kindluse puudus ning ette ennustada või ette arvata on üsna keeruline, kuigi ka seda püütakse teha

Tegelikult ei taha ma rääkida koronaviirusest, vaid hoopis teist tüüpi viirusest – mõtteviirusest või siis mõtlemise viirusest. Viirusest, mis on ammusest ajast juba ringi kõndinud ja mis kollitab inimesi palju sagedamini kui mõni teine viirus – HIRM.

Hihi hetkel kui ma seda lugu kirjutama asusin, kadus just elekter. Õnneks ei kadunud dokument, mida kirjutama hakkasin. Hirmu ei olnud, et kõik kaduma läheb. Aga mida teeb hirm meie kehaga ja mõtetega?

Tekitab igasuguseid äärmuslikke emotsioone, mis hakkavad mõjutama meie füüsilist keha. Ei hakka siin kohal rääkima neerupealistest jne jne, kellel huvi leiab ka selle info, kuidas hirm füüsilist keha mõjutab. Hirmust vabanemiseks on erinevaid viise. Hirm algses staadiums ei ole midagi muud kui lihtsalt üks mõte, mis peast läbi lipsab, või nagu öeldakse nagu „lind kes üle pea lendab“, kuid kas me laseme ka sellel linnul oma pähe pesa teha või laseme tal edasi lennata kuhu ta just teel oli?

Just alguses on sellega kõige lihtsam toime tulla ning mitte lasta tal suuremaks kasvada. Viise on palju ja kes soovib see leiab just enda jaoks kõige sobivama viisi hirmust vabanemiseks. Kes otsib see leiab.

Kuna tegemist on HingeVärvi leheküljega, siis lähenen asjadele just selle nurga alt. Ega asjatult pole öeldud, et „hirmul on suured silmad“. Millal need silmad kõige sagedamini tekivad? Siis kui pole valgust – pimedas. Keegi liigutas põõsas ja fantaasia hakkab tööle, keda kõike me endale seal ette kujutada suudame. Ärge toitke oma hirmu – põõsas ei ole lõvi, vaid väike kassipoeg – aga meie laseme oma mõtetes tal kasvada lõviks. Ühendades oma jõu Kõrgema Minaga suudame hoida oma tähelepanukeskmes seda, mida tegelikult vajame – usku ja kindlust. See kõik läheb mööda. On olnud hullemaid haigusi ja viiruseid ning olukordi ning alati on kahjuks kaasnenud ka lahkumisi, kuid elu Maal läheb edasi, see ei ole maailma lõpp. Ma ei räägi sellest, et ennast kaitsma ei peaks, kuid pole mõtet kassipojast lõvi teha. Lubasin ju, et viirusest ei räägi. Ups

Kuidas siis HIRMUST värvide abil vabaneda. Nagu juba mainisin valguse käes ei ole pimedaid nurki ning hirm kaob. Valguse tekitab päike – KOLLANE värv. Kui päike paistab on meeleolu ka kuidagi rõõmsam, kas pole. Esimesed päikesekiired pärast nädalaid kestnud sombuseid päevi, paneb looduse tärkama, linnud laulma ning hinge helisema. Kandke midagi kollast, vaadake küünlaleeki, olge positiivsed, kuulake head muusikat, vaadake häid või naljakaid filme, pöörake oma sisemine olek positiivseks.

Kollane nagu ütlesin esindab päikesevalgust, toob selgust ning aitab olla rohkem siin ja praegu, samas aitab rahustada üle töötanud mõistust.

Ei tee siinkohal reklaami, kuid ise kasutan ka kollast pomanderi kui mingis variandis stress või hirm peale tuleb ja muidu jagu ei saa. Ei oma kauplust ja kaupa ei müü, kuid saan soovitada kust osta saab, küll kahjuks mitte Eestist. Aga kulub teda vähe ja olemas võiks ta olla, eriti kui on stressirohked päevad või eksamid – mina kutsun pomandere kiirabiks ja tõepoolest mõjuvad nad 10-15 minutiga.

Aga ikkagi, universaalne tõde on see, et see millele me kõige rohkem tähelepanu pöörame hakkab ka kasvama. Seega vaadake, millel või kellel teie tähelepanu igapäevaselt, igal tunnil ja minutil on?

Kollane

rõõm, huumor, mõtteselgus, intellekt, informatsioon, assimilatsioon (samastumine), soojus, isiksus, tahtejõud, eraldatus, eesmärk, suund, fookus, hirm, rahutus, ärevus, ebakindlus, kontroll, hajameelsus, reeturlus

Kollane toob endaga päikese valguse ning tarkuse, enesetunnetuse – vastumürgi raskemeelsusele. Annab ligipääsu sisemisele tarkusele ning teadmistele. Vähendab hirme ning rahutust. Kollane on oluline toidu ja vee energiate omandamisel. Meid toidavad mitte ainult toit ja vesi, vaid ka ümbruskonna energeetiline väli, mis jõuab meisse Päikesepõimiku (kollase kodu) kaudu. Aitab maha võtta enesekriitika, et „olen halb”, negatiivse häälestatuse. Abiks ajal kui pole päikest, kui kaob kontroll ja eneseusk.

Isik, kellele kollane värv on vastuvõetamatu, võib olla emotsionaalselt pettunud või haiget saanud. Tal võib olla kalduvus vältida tunnete sügavust, võib omada palju pealiskaudseid suhteid, ei suuda leida elust rõõmu, “kõik on nii mõttetu”.

thttps://www.pinterest.com/hingevarv/all-about-yellow/