Kui me mõistame iseennast, siis mõistame ka Universumit ja eraldatus kaob.

Värvid ümbritsevad meid sünnihetkest alates. Me koguni sünnime teatud värvuse sees, mis saadab meid kogu elu. Värvus moodustab osa nii sellest, mida me sööme, joome või puudutame, kui ka kõigest, mis meid ümbritseb. Värvus on meie olemuse lahutamatu osa, kuigi enamasti me sellele ei mõtlegi. Aga teisalt ei ole me suutelised jääma värvidele ükskõikseks, nad mõjutavad meie kõigi kodust keskkonda, nagu ka töökoha või kooli miljööd, meie tundeid, meeleolusid ja emotsioone. Ka inimese riiete värv peegeldab tema isikut ja mõjutab tema psüühikat, värvid avaldavad otsest mõju kõigile inimsuhetele.

Värv on valguse osa. Ilma valguseta poleks elu. Värvid on teatud lainepikkusega elektromagneetilise energia lained, mis on nähtavad läbi meie silmade. See osa värvist, mida me näeme on osa nähtavast spektrist, mis peegeldub tagasi teatud objektilt.

Kõik värvid saavad alguse valgusest ehk siis kui liita omavahel kõik teadaolevad värvused saame tulemuseks valge valguse. Seetõttu toob töötamine valge valgusega meile täiuslikkust, ühtsust, liitu, kus kõik täiendavad üksteist.

 Kuidas värvused meid mõjutavad?

* Värvus on kui hinge keel, mida tunnevad ja teavad kõik – kogu elusloodus.

* Nad mõjutavad meie meeleolu ja emotsioone

* Värvused mõjutavad meie tajumise viise (heledad värvused muudavad ruumi suuremaks jne)

* Värvustel on sümboolne tähendus, mis registreeritakse koheselt meie alateadvuses

* Värvustel on erinevatele kultuuridele ja inimestele erinev tähendus ja mõju

* Nad mõjutavad meie kehas energia liikumist ja selle hulka

* Värvused annavad tagasisidet meie endi kohta – nad on meie HINGE PEEGLIKS

Veel enne kui sukeldume värvuste maailma ja uurime lähemalt nende tervendavat mõju, peatume mõistetel: põhjus ja tagajärg.

Tõeline tervenemine läbi värvuste tuleb siis kui olukorra põhjus on adresseeritud ja teisendatud – transformeeritud. Kui paranemine ei saabu ja varjab sümptomeid, siis see just see probleem, mis esimesena ilmsiks tuleb, et vajab tervendamist, ongi peidetud kehas kas siis ühes või teises vormis. Keha on vaid väline väljendus sellest, mis toimub meie hinges ja vaimus. Seega kui kasutada ükskõik millist tervendavat tehnikat, mis tegeleb ainult füüsilise keha sümptomitega või mis on suunatud seda sümptomit parandama, siis selle tulemusena saab keha teatud energiasööstu, mis lükkab liikuma inimese enda sisemise tervenemise mehhanismi, mille tulemusel leitakse üles algpõhjus ning saabub tervenemine.

Pidades silmas eelnevat, vaatame, kuidas värvused aitavad liikuma lükata väsinud ja haiget keha. Selleks kõige parem viis on see kui inimene ise teeb oma värvivaliku, just vastavalt hetkeolukorrale tema kehas, hinges ning vaimus.

14 Värvust

Siin on sul võimalus tutvuda 14 erineva värvusega, mis on kasutusel Aura-Soma® värvisüsteemis. Kuna värvuste mõju inimestele on erinev, siis on sul alati võimalus nõustuda või mitte nõustuda nende värvuste kirjeldustega, või siis lisada omalt poolt juurde just need märksõnad, mis sulle omased tunduvad. Sinu sisetunne ei eksi kunagi. Loomulikult ei ole see loetelu lõplik, vaid ainult osake nende värvuste omadustest.

Tilgakujuline punane värvPunane

​ energia, elujõud, elu materiaalne külg, maandus, vaprus, julgus, tahtejõud, iseseisvus, sihikindlus, kiirus, enesekindlus, agressiivsus, pettumine, viha, agressioon, meeleheide, lahusolek, hülgamine, mahasurumine, uhkus, konflikt, füüsiline jõud, viljakus, impulss, võim, oht, mäss, ambitsioonikus jne

Punane loob sideme ja stimuleerib juurchakrat, asub lülisamba alguses, aitab vabastada adrenaliini neerupealistes. Selle tulemuseks on rohkem elujõudu. Tõstab vererõhku ja kehatemperatuuri. Mitte kasutada vähiraviks, sest see stimuleerib rakkude kasvu! Aitab nendes kehapiirkondades, kus keha on jäik või pitsitab. Toob soojust, energiat, hea energia lisamiseks,  väsimuse, nohu puhul, abiks passiivsetele inimestele. Ergutab kõiki elundeid ja meeli.

Isik kellel on vastumeelsus punase värvi vastu võib olla üliaktiivne, impulsiivne, keevaline, agressiivne, enesekeskne või siis on raskusi nende inimestega suhtlemisel, kellel on selline iseloom. Võib ka sümboliseerida sügavat varjatud hirmude tagasilükkamist, enesekindluse kadumist.

Tilgakujuline roosa värvRoosa

​ tingimusteta armastus, õrnus, hoolitsus, vastuvõtmine (saamine), naiselik intuitiivne energia, halastus, ärkamine, kaastunne, enesearmastus, soojus, oskus armastada, julgeolek, solvumine, pettumine, armastuse alla surumine, pidev vajadus meeldida. ​

​​​​​​​​​​​​Roosa on oskus tingimusteta armastada, armastada iseennast. Viib meid kokku oma tunnete poolega, aitab leida endas parima. Hea agressiooni neutraliseerija, aitab leida ja avada sisemist last. Aitab kuulda ja kuulata, mida räägitakse. Abiks peavalude puhul – kui ollakse vastuseisust teadlik – füüsiline-, energeetiline-, mõtete vastuseis, negatiivse protsessi lahustaja, aitab ühendada üheks tervikuks. Abiks sünnitegevuse juures.

Isik, kellel on vastumeelsus roosa värvi vastu, võib olla väljakutseks õrnuse väljendamisel, naiseliku poole aktsepteerimisel endas.

Tilgakujuline oranž värvOranž 

rahulolu, nauding, õnnetunne, meisterlikkus, vabanemine, lahti laskmine, inspiratsioon, vaimustus, rahuldus, nauding, instinktid, kindlameelsus, seltsivus ja kollektiivsus, šokk, trauma, sõltuvus, laokilolek, karjatunne, ajaliini tervendamine, osade kokku korjamine, tagasipöördumine elule. leevendus depressioonile, stressile

Aitab leida uusi võimalusi eluks ja tegevuseks, stimuleerib loomingulist mõtlemist, aitab assimileerida uusi ideid. Imeb mineviku šoki endasse, kaitseb tagasimineku eest. Stimuleerib kopse, hingamist, seedimist. Suurendab kilpnäärme tööd. Aitab vabaneda lihaskrampidest ja spasmidest. Suurendab emapiima hulka. ühendus sakraalchakraga. On abiks neile, kes näevad öösel õudusunenägusid ning kellel esineb enurees.

Isik, kellel on vastumeelsus selle värvi vastu, võib olla tegemist alla surutud seksuaalsuhetega või muude raskustega selles vallas, liigne järeleandlikkus või materialistlikkus.

Tilgakujuline korall värvKorall

​armastuse tarkus, mõistmine, halastus, osavõtt, tundlikkus, üleelamine, enese ohverdamine, kollektiivne ebateadlikkus, vastastikune sõltuvus, vastastikune seos, vastamata armastus, haavumine

Koralli energia toob endaga kaasa oskuse õppida armastama ja hoolitsema uut moodi. See on ärkav energia. Korall aitab meil meie kohustusi võtta rõõmuga, aga mitte vaevlema nende käes. Sõltuvussuhted ja nendega toimetulek, vastamata armastusega toimetulek. Eluliini tervendamine, mineviku valude, haavade nii füüsilisel kui vaimsel tasandil, mida me kaasas kanname või alles hoiame – parandamine.

Isik kellel on vastumeelsus koralli suhtes  võib olla sõltuvussuhetes või muul moel või mingil tasandil sõltuvuses kas kellestki või millestki. Kes on pettunud armastuses ega ole suutnud sellest välja tulla.

Tilgakujuline Kuldne värvKuldne

Iidne tarkus, andestamine, õnn, valgustatus, rahuldus, ekstaas, vaimustuspuhang mõõdutunne, tasakaal, õiglus, väärtuslikkus, enesehinnang, enesega rahulolu, veendumus, ülevus ja kuulsus, võit, irratsionaalne hirm (mõistusega mittehaaratav), sügav rahutus-segadus, hukkamõistmine, ebakindlus, kasuahnus, eksimine, snobism (moereegleid ja käitumisnõudeid liiga tähtsaks pidav inimene), sildistamine

Kuldne toob endaga kaasa vabanemise irratsionaalsest hirmust, ühinemise kaasasündinud tarkusega, aitab vabaneda negatiivsetest mõtetest ning närvilisusest. Aitab maandada pingeid ning mõista paremini meid ümbritsevat maailma.

Kellele kuldne värv on vastuvõetamatu, sellel võib olla probleeme enesehinnanguga, pideva rahutus tundega enda sees. See inimene võib sageli tegeleda nii sildistamise kui hukkamõistuga – nii enese kui teiste.

Tilgakujuline kollane värvKollane

rõõm, huumor, mõtteselgus, intellekt, informatsioon, assimilatsioon (samastumine), soojus, isiksus, tahtejõud, eraldatus, eesmärk, suund, fookus, hirm, rahutus, ärevus, ebakindlus, kontroll, hajameelsus, reeturlus

Kollane toob endaga päikese valguse ning tarkuse, enesetunnetuse – vastumürgi raskemeelsusele. Annab ligipääsu sisemisele tarkusele ning teadmistele. Vähendab hirme ning rahutust. Kollane on oluline toidu ja vee energiate omandamisel. Meid toidavad mitte ainult toit ja vesi, vaid ka ümbruskonna energeetiline väli, mis jõuab meisse Päikesepõimiku (kollase kodu) kaudu. Aitab maha võtta enesekriitika, et „olen halb”, negatiivse häälestatuse. Abiks ajal kui pole päikest, kui kaob kontroll ja eneseusk.

Isik, kellele kollane värv on vastuvõetamatu, võib olla emotsionaalselt pettunud või haiget saanud. Tal võib olla kalduvus vältida tunnete sügavust, võib omada palju pealiskaudseid suhteid, ei suuda leida elust rõõmu, “kõik on nii mõttetu”.

Tilgakujuline oliivroheline värvOliivroheline

naiselik juhtimine, vastutus, organiseerimis võimed, kasv, muutused, uus algus, omaksvõtmine, päikese energia kandja, tee selge nägemine, avatus, otsuste vastuvõtt, lootus, uuendused, konkurents, õelus, kadedus, hirmude allasurumine, rahutus ja rahulolematus

Oliivroheline kannab endaga kaasas kahe värvi energiad – kollast ja rohelist.
Oliivroheline on mõeldud tervendamiseks närvivapustusest, tarkuse toomiseks südamesse ja hirmust vabanemiseks, et me võiksime leida oma tee. Aitab meil muutuda kõigil tasanditel, mis puudutab vastuvõtlikkust ja naiseliku intuitsiooni avastamist meis.
Ta aitab meil meeles pidada, et kõik, mida me otsime, asub meie sees.
Tasakaalustab Yin ja Yangi.
Oliivroheline – see on valguse koridor südame avamiseks ja on oma sisemise väikese hääle usaldamise tulemuseks.

Isik, kellele oliivroheline on vastuvõetamatu ei suuda kiiresti kohaneda muutustega või neid hoopis vastu võtta. Ei pruugi näha oma eesmärki, kuhu suunas liikuda, pole valmis midagi iseseisvalt algatama, kinnine ning rahulolematu kõigi ja kõige suhtes. Omab tohutuid hirme, osasid neist ei suuda endale teadvustada.

Tilgakujuline roheline värvRoheline

ruumikus, tasakaal, harmoonia, tõde, õigus, tee, vabadus, süda ja tunded, keskpaik, samaaegsus – sünkroniseeritus, regenereerimine, elu voolamine, kadedus, armukadedus, kurbus, ahnus, igatsus

Roheline toob endaga oma ruumi leidmise tunnetuse, lisades sellele ruumile kaitse. Aitab liikuda asjade olemuse poole, südame mõtete toetaja, emotsionaalsete probleemide lahendaja, toob selguse inimese tunnetesse ning aitab toime tulla seal, kus suhtlemine tõugatakse autoriteedi või jõu surve alla.

Isik, kellel on vastumeelsus rohelise värvi vastu võib olla kaetud silmaklappidega, ei suuda näha asjade olemust mitmest küljest, on armukade, tunneb end olevat väljapääsmatus olukorras, ei taha midagi omaks võtta, skeptiline kõige suhtes, usub vaid seda, mida näeb ja saab oma käega katsuda.

Tilgakujuline türkiis värvTürkiis

sisemine õpetaja, vabadus, oskus elada voolus, loominguline suhtlemine, oskus väljendada südame tundeid, individuaalsus, teadvus ja keha oma vaimses vormis, emotsionaalse väljenduse terviklikkus, leiutamine, mittestandardsus, uus tehnoloogia (arvutid), idealism, taganemine, nostalgia, emotsionaalne külmus

Türkiis toob endaga kaasa Uue Ajastu tarkust suhtlemises, ta vabastab loomingulisuse, ergutab suhtlemist, mis tuleneb südamest. Abiks juhtudel kui inimene ei suuda jõuda selgusele oma tunnetes, toetab tunnete väljendamist ning võimet võtta endale vastutus oma tunnete ja tegevuste üle. Inimesed, kes eelistavad türkiisi on just nagu suur türkiissinine meri, kes ei taha tunda piiratust ning ei too pinnale seda, mis toimub seespool, seetõttu võivad jääda emotsioonid peidetuks.

Isik, kellel on vastumeelsus türkiis värvi vastu võib vajada pidevat kindlust, turvalisust ühiskonnas, ta ei talu teadmatust ning piiride puudumist. Ei meeldi uuendused ning ei meeldi kõndida uusi radu.

Tilgakujuline sinine värvSinine

rahumeelne suhtlemine, ülim rahu, kõrgem tahe, ema hoolitsus ja isa kaitse, võim, juhatamine, naiselikkus, autoriteet, intelligentsus, sisemine eetika, seadus, üksindus, paindumatus, külmus, infantiilsus (lapsikus), alla surutus

Sinine toob endaga kaasa rahu ning selguse. Seetõttu kulutame vähem energiat enesega tegelemise peale ja järelikult ilmneb meil rohkem energiat selleks, mida me tegelikult tegema peaksime. Sinine viib meid kokku Jumaliku plaaniga, annab kaitse suhtlemisel, mis tuleb pigem läbi meie kui meist. On antiseptilise toimega. Rahustab tugevaid emotsioone.

Isik, kellele on sinine värv vastumeelne võib olla üsna jäik oma otsuste muutmises, ta võib olla väga tugev karjääri inimene, kes ei talu eriti kriitikat, kommentaare või piiranguid, ei talu kui tema autoriteeti õõnestatakse. Tal on sageli oma kindel suund elus, mida ta jälgib ning kui seda püütakse kõrvale juhtida, muudab see ta rahutuks ning närviliseks.

Tilgakujuline kuninglik sinine värvKuninglik Sinine

valitsemine, juhatamine, autoriteet, kõrgema mõistuse funktsioonid, sidemete loomine, saladus, mõistatus, sügavus, arheotüübid (ürg-algkuju, eeskuju), depressioon, paindumatus, üksindus, autoritaarsus, diktaatorlus

Kuninglik Sinine vastab lauba keskusele ja stimuleerib aju kõrgemat tegevust, ekstrasensoorne taju, intuitsioon, selgeltnägemine, selgeltkuulmine, telepaatia. Aitab meil reisida enda sisemusse. Aitab tunda varjatud asju, mis on sees – tunded, soovid, mõtted. Toob kaasa sügava lõdvestuse. (unehäired)

Isik, kellele on Kuninglik Sinine värv vastumeelne ei usu seda, mida pole võimalik näha, kuulda oma silma või kõrvaga. Ei talu müstikat, ei saa sellest aru. On sageli üksildased, kuigi nende ümber võib olla rohkelt inimesi. Kalduvad depressiivsusele.

Tilgakujuline violetne värvVioletne

transformatsioon, tervendamine, teenimine, vaimsus, mees- ja naisalge tasakaal, tundlikkus, peenetundelisus, avalik viha, mure, soov elust lahkuda

Violetne toob kaasa muutused ja transformatsiooni, ravib melanhooliat, hüsteeriat, meelepetteid ning vähendab alkoholi sõltuvust, rahustab vaimset ja emotsionaalset stressi. Toob kaasa uuendused ning uued teadmised. Maailma parandamise soovi.

Isik, kellele on violetne värv vastumeelne võib olla väga tõsise ellusuhtumisega inimene, tal on raskusi unistamise ning fantaseerimisega, kuna nendega kaasnevad ebamäärased hirmud või mälestused. Kalduvus kõike tagasi lükata või endast eemale lükata, kõike, mis tundub tema jaoks ebaloomulik või ebareaalne.

Tilgakujuline magenta värvMagenta

Jumalik armastus, hoolitsemine, realiseerimine, artistlikkus, heldus, viljakus, mastaapsus, sisemine valgus, loomisvõime potensiaal, igapäevase elu vaimsus, tähelepanu pisiasjadele, sõjakus, armastuse vajadus, armastuse allasurumine, pedantsus, kangekaelsus-põikpäisus

Magenta toob endaga kaasa kontakti leidmise oma elu eesmärgiga, sügava hoolitsuse ja hoolivuse tunde. Magnetiseeriva, kiirendava toimega. Lülitab sisse kõik varjatud reservid. Samas ühelt poolt aktiveeriv ja teisalt rahustava toimega. Harmoniseerib intellekti ja instinkte, avab kvaliteetselt uue teadvuse ja mõistmise kõikidel tasanditel.

Isik, kellele on vastumeelne magenta värv, on tõenäoliselt tugevate veendumustega inimene või on ülekoormatud raskete emotsioonidega nagu näiteks kadedus ja armukadedus, samuti on tal raskusi oma tunnete väljendamisega. On sageli väga pedantne ning põikpäine, ei suuda vastu võtta armastust ning seda välja anda.

Tilgakujuline valge värvValge

valgus, selgus, puhtus, süütus, värskus, ülestõusmine, lihtsus, puhastumine, vabanemine, peegeldus, väljapääs, algamine nullist, idealism, kannatused, pisarad

Valge on täiuslik värv, sest ta sisaldab kõiki teisi värve, seal on täiuslik tasakaal ja harmoonia. Valge toob endaga kaasa puhastumise kõikidel tasanditel, hingerahu, kaitse, selguse.

Isik, kellele on valge vastumeelne, on tõenäoliselt realist ning teda huvitavad ainult sellised asjad, mida saab käega katsuda, mis pole väljaspool nägemise või mõistmise piire. Sageli tunneb ja aktsepteerib selline inimene oma ebatäiuslikkust ja ei soovigi saavutada täiuslikkust.